Agnieszka Bujnowska - kobieta inspiracja i jej przepis na sukces w branży beauty

W Legionowie istnieje salon urody, prowadzony przez niezwykle charyzmatyczną osobę - kobietę, która dzięki swojej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu, nowoczesnym aparaturom i skutecznym preparatom osiąga spektakularne efekty zabiegów. Nic więc dziwnego, że Studio Piękna Agnieszki Bujnowskiej odwiedzają kobiety nie tylko z Legionowa, ale i z innych miast Polski. Poznajcie Agnieszkę Bujnowską - kobietę inspirację,  którą dziś chcę Wam przedstawić:

Agnieszko, kiedy rozpoczęłaś swoją przygodę z branżą beauty? Jak to wszystko się zaczęło?

Moja miłośc do kosmetyki zrodziła się w naturalny sposób, kiedy to sama szukałam dla siebie pomocy. W latach 80-tych jeszcze nikt nie słyszał o naprawdę skutecznych i nowoczesnych kosmetykach. Byłam jedną z wielu młodych dziewczyn, które borykały się z przykrymi i uciążliwymi problemami trądziku. Nie wystarczyły mi zapewnienia, że to przejdzie z wiekiem – intensywnie szukałam skutecznych metod leczenia i profilaktyki trądziku. W końcu pasja i determinacja przerodziła się w zawód. Teraz jako kobieta dojrzała, mam przed sobą kolejne wyzwania - walkę z objawami upływającego czasu – zmarszczkami, utratą jędrności skóry, spowolnionym metabolizmem, kilogramami, które coraz trudniej stracić, a powodują stres i kompleksy.

Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu stworzyłaś wyjątkowe miejsce.  Dajesz pracę i możlwiość rozwoju zdolnym ludziom. W czym się specjalizujecie?

Naszą domeną jest kosmetologia estetyczna. Jestem przeciwniczką botoksu i wypełniaczy ponieważ daje szereg niepożądanych skutków określane jako "blacha na czole", "podkowa między brwiami", czy "mefisto"- diabelskie uniesienie brwi. Stawiam na fizjologiczne odmładzanie, które trwatrochę dłużej ale odmładza twarz i ciało w naturalny sposób i bardzo efektywny. Alternatywą dla botoksu jest radiofrekwencja mikroigłowa, czyli tzw. rewolucja wśród mało inwazyjnych zabiegówmedycyny i kosmetologii estetycznej. Odmładzające działanie fal radiowych z niezwykle skuteczną techniką mikronakłuwania zwiększa korzyści z zastosowania tego zabiegu. Radiofrekwencjamikroigłowa działa na głęboką regenerację skóry, spłyca zmarszczki i bruzdy, uelastycznia i ujęrdrnia sprężystość skóry, daje efekt liftingu oraz redukuje blizny.

Słyszałam, że zanim konkretny zabieg trafi do oferty Twojego salonu - sama sprawdzasz jego skuteczność.

Tak. Zawsze zanim wprowadzę nowe usługi, testuje ich skuteczność na sobie, by dopiero potem móc polecić je klientom.  Jestem szczęśliwa, że np. zabiegi aparaturą FusioMed spotkały się nie tylko z moim uznaniem, ale i moich Klientek! I tak codziennie wypuszczam z salonu  piękne i szczęśliwe kobiety, które poddają się zabiegom FusioMed! A trzeba wiedzieć, że FusioMed to również zabiegi na ciało. Można zrzucić zbędne kilogramy, centymetry w talii i udach za sprawą zabiegu kriolipolizy, który polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej oraz sonotermolipolizy, który mocno modeluje sylwetkę i likwiduje cellulit.

Twoje królestwo to przede wszystkim nowoczesne i skuteczne aparatury medyczne, z którymi nie rozstajesz się w swojej pracy. Podobno masz u siebie wehikuł czasu?

Pracujemy wyłącznie na najwyższej jakości sprzęcie wykorzystującym zaawansowane technologie medyczne. Korzystamy z najnowszych osiągnięć nauki po to, aby maksymalnie zwiększyć skutecznośći bezpieczeństwo wykonywanych przez nas zabiegów. Pragnę udowodnić, że całkowita metamorfoza nie wymaga przysłowiowego „kładzenia się pod nóż”. Czasy, w których tylko inwazyjne operacje chirurgiczne były w stanie zagwarantować spektakularne efekty terapii już dawno za nami! Teraz możemy szybko, bezpiecznie i relatywnie tanio usunąć większość swoich problemów estetycznych! Bez bólu, ryzyka powikłań i długotrwałej rekonwalescencji.

Posiadamy trzy medyczne aparatury:

XLASE Plus – najnowocześniejsza i najbardziej uniwersalna technologia laserowa na świecie – dostępna jedynie w nielicznych gabinetach. XLASE Plus skutecznie usuwa niechciane owłosienie, trądzik, przebarwienia, grzybicę paznokci, a także zamyka naczynka, odmładza i oczyszcza skórę.

Intraject to aparat przeciwko wypadaniu włosów, redukcji powierzchniowych i głębokich zmarszczek, liftingu,powieki, redukcja bliznpotrądzikowych, liftingu szyji,redukcji rozstępów

FusioMED – wyrafinowana fuzja najnowocześniejszych technologii skomponowana tak, by wzajemnie wzmacniać ich działanie! To właśnie to urządzenie Katarzyna Figura nazwała swoim wehikułem czasu. Moje klientki bardzo go lubią. FusioMED odmładza, redukuje zmarszczki, odchudza, usuwa cellulit, a także redukuje blizny i rozstępy. 

Prowadzisz swój salon już przez prawie dwie dekady! Co uważasz za swój największy sukces?

O tak, trochę czasu już minęło! Jako absolwentka Policealnej Szkoły Kosmetycznej, pod opieką guru kosmetycznego Pani Barbary Jaroszewskiej w Warszawie pracowałam najpierw u innych właścicieli salonów. Tam nabierałam praktyki, doskonaliłam się w zawodzie i coraz bardziej przekonywałam się, że wybór szkoły całkowicie odpowiada moim zainteresowaniom i marzeniom. Wybrałam drogę prób i błędów. Małymi kroczkami dochodziłam do przekonania i realizacji marzeń a mianowicie - organizacji własnej firmy. Udało się, dzięki mojemu uporowi, dobrej woli bliskich mi osób oraz doświadczeniu profesjonalnych doradców. Zawsze inwestowałam w swój rozwój intelektualny i zawodowy. Od początku swojej kariery stawiam na udział w różnorodnych szkoleniach: z zakresu zarządzania biznesem, psychologii komunikacji z klientem, i personelem, a także udział w szkoleniach technicznych. Zatrudniam 5 kosmetyczek i pięciu fryzjerów. W 2010r. i w 2015r., podczas Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw otrzymałam tytuły „Lider Przedsiębiorczości 2010” i „Lider Przedsiębiorczości 2015” za szczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i dostosowania firmy do funkcjonowania na integralnym rynku europejskim. W 2012r. wręczono mi List Gratulacyjny od Starosty Legionowa za otrzymanie odznaczeń, za uczciwość wobec klienta, partnerów oraz zaangażowanie w rozwój rzemiosła w powiecie legionowskim. Jestem również podstarszą Cechu Rzemiosł Różnych oraz przewodniczącą Sekcji Fryzjerskiej. Przynależność do Cechu daje możliwość wymiany doświadczeń i weryfikacji poczynań. Przetrwanie 3 dekady na trudnym rynku pracy uważam za swój sukces.

Wiem, że masz ambitne plany na przyszłość i szykujesz niespodziankę na lokalnej mapie Legionowa...

Dokładnie! Jednak niech ta niespodzianka pozostanie jeszcze tajemnicą...

Jesteś doświadczonym specjalistą, właścielką cenionego salonu, szefową większego zespołu. Jaką radę dałabyś ludziom rozpoczynającym przygodę w branży beauty?

Szukajcie pracy w najlepszych salonach beauty. Uczcie się od innych. Nabieranie doświadczenia pod okiem fachowców da Wam największe możliwości rozwoju. Nie będziecie stać w miejscu.  Uczcie się od najlepszych i nie bójcie się porażek. Tylko ten, kto nic nie robi nie popełnia błędów. Odpowiednie podejście pozwoli Wam każdą porażkę przekuć w sukces. Powodzenia!


Z Agnieszką Bujnowską, właścielką
Studia Piękna Agnieszki Bujnowskiej
www.studio-urody.waw.pl 
rozmawiała Małgorzata Ziewiecka.